top of page
IMG_20220603_132749.jpg

Pārdomāti risinājumi un pareizā laikā veiktas darbības - galvenā atslēga uz perfektu zālienu

Biezs un viendabīgs zāliens ir katra dārza saimnieka sapnis. Zāliens ir cilvēka labsajūtas zaļā oāze, tas dārzā rada mājīgumu un piedod plašuma sajūtu, optiski paplašinot dārza teritoriju.

Stādam.lv ir vairāk kā 12 gadu pieredze kvalitatīvu, ilgmūžīgu zālienu ierīkošanā, veicot pilna cikla darbus no vietas sagatavošanas līdz pat zālāja atjaunošanai, kopšanai un pļaušanai. Aizpildiet pieteikuma formu,  un mēs sagatavosim Jūsu vajadzībām atbilstošu piedāvājumu.

             

Vietas sagatavošana - pirmais svarīgais darba posms

Atkarībā no vēlamā gala rezultāta, vai zāliens vairāk kalpos kā dekoratīvs zāliens ar minimālu/vidēju noslodzi, vai tas kalpos kā sporta tipa zāliens ar augstu noslodzi, un ņemot vērā sākotnējo augsnes sastāvu, tiek veikta augsnes nomaiņa vai papildināšana ar auglīgu augsnes slāni.

                                          

Sēt vai ieklāt paklājzālienu?

Skaistu rezultātu iespējams iegūt ar abiem risinājumiem, bet atšķirsies laika posms un izmaksas, kas nepieciešams rezultāta iegūšanai. Neatkarīgi no tā vai izvēlas sēt zālienu vai ieklāt paklājzālienu, pamatslāņa sagatavošanas prasības ir vienādas.

Paklājzāliens ir rūpīgi audzēta dabīga zāliena velēna

Paklājzāliens kļūst aizvien populārāks, jo ļauj uzreiz iegūt kvalitatīvu, viendabīgu zālienu, kas rada pabeigtības sajūtu dārzam un neuzliek ierobežojumus teritorijas izmantošanā. Tas ir labs risinājums arī situācijās, kad jāaizpilda bojātas zāliena vietas. Paklājzāliens ir vienmērīgs, bez tukšiem laukiem, un tajā praktiski nav nezāļu. Izmaksu ziņā tā ir vienreizēja, bet dārgāka investīcija. 

  • gatavs tūlītējs rezultāts,

  • var staigāt uzreiz, bet aktīvāk izmantot aptuveni pēc 7 dienām,

  • dārgāks ierīkošanas un materiālu izmaksās. 

Sējot zālienu, jārēķinās ar ilgāku laiku līdz gatavam ekspluatējamam zālienam

  • lētāks ierīkošanas un materiālu izmaksās,

  • ilgāks laiks līdz biezai saaugušai velēnai,

  • ilgāks laiks jāpagaida līdz aktīvās lietošanas uzsākšanai.

Zāliena sadaļa Bilde Nr2-2.jpg

Zāliena kopšana 

Lai zāliens priecētu ilgu laiku, nepieciešama regulāra tā kopšana. Svarīgi veikt darbības atbilstoši gaisa un zemes temperatūrai, uzsākam zāliena vertikulēšanu ar piesēšanu un zāliena ierīkošanas darbus tikai tad, kad zemes temperatūra sasniegusi stabilus +10 grādus. Pretējā gadījumā netiek sasniegts vēlamais rezultāts.

Būtiski ņemt vērā, ka ieklāts paklājzāliens arī regulāri jākopj. Ir izveidojies maldīgs priekšstats, ka ieklātais skaistais paklājzāliens tāds saglabāsies nemainīgi, bet nē ir jāveic vertikulēšana 1-2 reizes gadā, jādod papildus mēslojums 2-3 reizes sezonā, jānodrošina regulāra laistīšana un pļaušana.

Labākais laiks ierīkošanai

​Zālienu var ierīkot no aprīļa līdz oktobrim, kad augsnes temperatūra ir augstāka par 10 grādiem. Ja zālienu ierīko karstā laikā, īpaša vērība jāpievērš tā regulārai laistīšanai. Ierīkojot dārzu no jauna, paklājzālienu parasti ieklāj pēc apstādījumu un dzīvžoga izveides.

zaliena kalkolators

Saņemiet aprēķinu paklājzāliena ierīkošanai

Aizpildiet pieteikuma formu un saņemsiet cenas piedāvājumu paklājzāliena ierīkošanai.  Lūdzu, atstājiet mums ziņu, izmantojot zemāk esošo kontaktformu un mēs ar Jums sazināsimies tuvākajā laikā (karstākajā sezonas laikā piedāvājuma sagatavošana var aizņemt dažas dienas).

Steidzamu jautājumu gadījumā lūgums zvanīt Ivandai Kicei 22083484 vai rakstīt info@stadam.lv.

Augsnes pamatnes esošais stāvoklis:

Paldies, Jūsu ziņojums nosūtīts

watsap.png
bottom of page