top of page
Baldone2.JPG

Dzīvžogi: stādīšana, ierīkošana un kopšana

Skaists dzīvžogs ir kā dārza rota ar ļoti funkcionālu vērtību. Tā veidošana ir ilgtermiņa jautājums, kas prasa laiku un zināšanas. Taču ieguldītais darbs viennozīmīgi būs tā vērts! Stādam.lv piedāvā dažādu veidu dzīvžogu ierīkošanu un kopšanu.

Kad ir piemērotākais laiks dzīvžoga ierīkošanai? Tagad! Jo dzīvžoga ierīkošana prasa sagatavošanās darbus:

Kādam mērķim dzīvžogs paredzēts?

Biežākie ir aizsargbarjera no stipra vēja ietekmes atklātākās vietās, privātas telpas radīšana no blakus esošajiem kaimiņiem, apkārtējās infrastruktūras trokšņu noslāpēšana, simboliska dārza zonas atdalīšana un dekoratīvs elements sētas vietā.

Piemērotākais laiks

Dzīvžoga ierīkošanu vislabāk veikt pavasarī, taču to iespējams darīt visu sezonu, kamēr augsne nav sasalusi. Plānojot plašākus dārza darbus, dzīvžoga ierīkošanu iesakām veikt pirms zāliena ierīkošanas un dārza labiekārtošanas, lai nesabojātu jau ierīkoto zālienu un stādījumus.

Budžets

Cenas tiek noteiktas individuāli pēc  darba apjoma un nepieciešamajām materiālu izmaksām. Kādam ir nepieciešami pilna cikla darbi, gan vietas atbrīvošana, gan augsnes nomaiņa, bet citam tikai stādmateriāla sagāde un ierīkošana. Tāme tiek sastādīta un saskaņota pirms darbu uzsākšanas. Izmantojiet mūsu izstrādāto formu, lai uzzinātu dzīvžoga ierīkošanas izmaksas.

Lai baudītu skaistu dārzu, Jums nav jākļūst par dārznieku – Stādam.lv komanda palīdzēs gan ar labāko lēmumu pieņemšanu ierīkošanas procesā, gan pastāstīs par nepieciešamajiem uzturēšanas darbiem.

Dzīvžoga veidi

Mēs palīdzēsim Jums izvēlēties visatbilstošāko dzīvžoga veidu pēc Jums vēlamā vizuālā rezultāta, dzīvžoga funkcionālā uzdevuma, tam atvēlētās vietas un pārējā dārza kompozīcijas.

  • Skuju koku dzīvžogu,  kuram parasti izvēlas  dažādu šķirņu tūjas, egles, īves, kadiķus, pacipreses. Mūžzaļie dzīvžogi ir dekoratīvi visos gadalaikos, tie veido necaurredzamu sienu arī periodā, kad lapu krūmi ir bez lapām. Šāds dzīvžogs parasti būs apjomīgāks, augstāks, īpaši piemērots teritoriju perimetru veidošanai, jo labi aiztur gan vēju, gan svešus skatienus.

  • Lapu krūmu dzīvžogu, piemēram, bārbeles,  spirejas, grimoņi, jasmīni.  Tie parasti ir spilgtāku lapojuma akcentu. Zaļu lapojumu veido no ligustriem, alpu vērenēm, spirejām. Šāds dzīvžogs būs krāšņs, kompaktāks, bet ziemas sezonā tas būs caurredzams.

Dzīvžoga sadaļas bilde Nr2.JPG

Dzīvžoga ierīkošana

Lai dzīvžogs pilnvērtīgi pildītu savas funkcijas un ar savu skaistumu priecētu ik dienas ilgus gadus, jāņem vērā daži nosacījumi:

  • Pareiza augsnes sagatavošana. Tā jāsagatavo atbilstoši katras sugas prasībām. Neauglīgā augsne pilnībā jāaizstāj ar auglīgu melnzemi, tai pievienojot organisko mēslojumu. Atkarībā no stādīšanas attāluma, kas skuju kokiem var būt no 70cm, bet lapu kokiem no 50cm, to maina katram stādam individuāli vai tranšejveidā. Skuju kokiem tranšeja parasti tiek rakta 60 x 60cm dziļumā un platumā, lapu krūmiem – 40x40cm.

  • Stādu izvēle. Tikai kvalitatīvi stādi spēs iesakņoties, augt un zaļot, veidojot viendabīgu dzīvžogu. Stādam.lv komanda stādus izvēlas tikai pie uzticamiem,  gadiem pārbaudītiem sadarbības partneriem, lai nodrošinātu vienmēr izcilu kvalitāti.

 

Dzīvžoga kopšana

Lai dzīvžogs būtu Jūsu dārza rota ilgi, par to ir pareizi jārūpējas. Kvalitatīvi ierīkots un pareizi kopts dzīvžogs būs iepriecinājums daudzu gadu garumā.

  • Laistīšana jānodrošina regulāra laistīšana visas sezonas garumā  līdz pat rudenim.

  • Mēslošana. Dzīvžogu stādījumiem papildus barības vielas dod pavasarī. Tas ir ilgstošas iedarbības mēslojums, kurš izšķīst laistīšanas un nokrišņu iedarbības rezultātā, nodrošinot nepieciešamo minerālvielu daudzumu visas sezonas laikā.

  • Formēšana 1-3 reizes gadā, atkarībā no izvēlētās augu sugas. Lapu dzīvžogi griežami gan pavasarī (izņemot tos, kuri pavasaros ļoti sulo, kā, piemēram, parastais skābardis vai parastais dižskābardis, jo tie no pavasara griešanas var ļoti ciest), gan rudenī. Pareiza un laicīga dzīvžogu apgriešana nodrošina ne tikai vizuālu pievilcību, bet arī augu veselīgumu.

Populārākie augi dzīvžogam

Thuja occidentalis Brabant1.jpg

Rietumu tūja Brabant

veido zaļu, necaurredzamu sienu. Lai ierobežotu formē gan sānu, gan augšējo daļu.

IMG_20180816_154344.jpg

Rietumu tūja Smaragd

ir piramidālas formas, izceļas ar košu skuju krāsas toni.  

Physocarpus opulifolius Diabolo.jpg

Fiziokarpi, grimoņi

izmanto gan brīvi augošos, gan formējamos dzīvžogos. Izturīgi, ātraudzīgi,  ar dažādām košām krāsu variācijām.

Carpinus betulus.jpg

Parastais skābardis

veido blīvu, zaļu sienu, formējams, ilgi rudenī saglabājas lapojums.

dzivzoga kalkolators

Saņemiet aprēķinu dzīvžoga ierīkošanai

Aizpildiet pieteikuma formu un saņemsiet cenas piedāvājumu dzīvžoga ierīkošanai.  Lūdzu, atstājiet mums ziņu, izmantojot zemāk esošo kontaktformu un mēs ar Jums sazināsimies tuvākajā laikā (karstākajā sezonas laikā piedāvājuma sagatavošana var aizņemt dažas dienas).

 

Steidzamu jautājumu gadījumā lūgums zvanīt Ivandai Kicei 22083484 vai rakstīt info@stadam.lv.

Vai nepieciešama augsnes nomaiņa tranšejveidā (60x60 cm):
Izvēlētā dzīvžoga veids:
Stādu izmērs stādīšanas brīdī:

Paldies, Jūsu ziņojums nosūtīts

watsap.png
bottom of page